Przepis na pyszną wodę – bombę witaminową. Wspomaga odchudzanie, poprawia odporność i niweluje ból stawów

Nawadnianie naszego organizmu jest bardzo ważne, ponieważ w ponad 60 % każdy z nas składa się z wody.

Gdy jesteśmy odwodnieni, obniża się nasze krążenie, posiadamy suchą skórę oraz możemy częściej cierpieć na migrenę. Jednak nie każdy z nas lubi pić zwykłą wodę, która jest dla nas najzdrowsza. Oto prosty i zdrowy sposób, aby pic wodę która smakuje inaczej.

Wszystko to dzięki ananasowi.

Jest to owoc, który jest silnym „lekiem” przeciwzapalnym, łagodzi bóle oraz wspomaga gojenie się naszych tkanek. Anyż, który także jest jednym ze składników, naszego wspaniałego napoju, zabija pasożyty, ma działanie wykrztuśne oraz rozkurczające.

Picie wody ananasowej każdego dnia, jak potwierdziły badania z 2015 roku, obniża objawy astmy oraz pomaga tracić na wadze. Jak widać woda ananasowa posiada nie tylko walory sakowe, ale także wspaniałe właściwości zdrowotne.

Składniki:

  • gorąca woda – 8 szklanek
  • obrany i pokrojony w kostkę ananas – 1/2 szklanki
  • nasiona anyżu – 1 łyżeczka

Przygotowanie:

Ananasa dokładnie umyj, obierz i pokrój w dużą kostkę. Pokrojone kostki ananasa wrzuć do garnka  wlej do niego 8 szklanek gorącej wody. Gdy zawartość naczynia ostygnie, wsyp do niego łyżeczkę nasion anyżu.

Całą miksturę przykryj i pozostaw na całą noc. Taką wodę ananasową można pić przecedzoną lub razem z ananasem i nasionami anyżu, wszystko zależy od nasze uznania.

Życzę smacznego!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!