Jak zniwelować ból, redukując napięcie w odcinku szyjnym – specjalistyczne porady

Roland Liebscher Bracht to znany niemiecki specjalista, zajmujący się zagadnieniami, związanymi z bólem. Wraz z dr Petrą Bracht są autorami terapii, znanej jako terapia Liebscher & Bracht.

Metoda ta oparta jest na prowadzonych przez 30 lat intensywnych pracach badawczych. Jej założeniem jest eliminacja bólu dzięki celowanej terapii ruchowej oraz zmianie nawyków żywieniowych. Na oficjalnej stronie internetowej można znaleźć informacje, na temat jej wysokiej skuteczności w eliminacji przyczyn występowania dolegliwości bólowych – nadmiernego napięcia mięśni i powięzi.

Dla osób, cierpiących na bóle szyi oraz karku, polecane jest proste ćwiczenie Rolanda Brachta, dzięki któremu można w krótkim czasie uwolnić się od napięcia. Nie trzeba więc znosić cierpień – pomoc jest w naszych rękach, a ulga może przyjść prawie natychmiast.

Ćwiczenie:

Siadamy na krześle, trzymając plecy prosto. Dłonie kładziemy na czubku głowy, mając cały czas widok przed sobą. Trzymając dłonie na głowie, wykonujemy ostrożne podciągnięcie szyi do delikatnego zgięcia ku przodowi.

Po przyjęciu tej pozycji możemy poczuć delikatne pieczenie na karku oraz stopniowo odczuwać rozciąganie się szyi oraz niższych partii ciała. Ręce trzymamy cały czas luźno na głowie, nie próbując przyciągać nimi głowy do przodu. Przy wydechu można próbować przemieścić głowę odrobinę niżej, jednak bez jakiegokolwiek nacisku.

Uwaga: Plecy powinny być przez cały ten czas wyprostowane, a przeciąganie powinno być powodowane wyłącznie przez  ułożone na głowie ręce. Warto zadbać o osobę, która będzie obecna podczas wykonywania ćwiczeń – pomoże nam ona w kontrolowaniu pozycji pleców.

Kiedy głowa znajdzie się w  najniższej pozycji, należy zostawić na niej wyłącznie lewą rękę. Prawą kładziemy w tym momencie na ramieniu, gdy jest zgięta w łokciu; następnie lekko ciągniemy do tyłu. Należy wykonać ten ruch ostrożnie, tak, by nie przechylić głowy na bok. Oddychamy głęboko i zmieniamy strony.

Prawidłowo wykonane ćwiczenie powinno przynieść szybką ulgę.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!