Zapoznaj się z nim, wypróbuj, a te dwie niedoceniane siłaczki, utrzymujące Cię w pozycji pionowej, na pewno będą wdzięczne. Przedstawiamy Tobie prosty sposób, by zatroszczyć się o higienę stóp.

Spośród wszystkich części ciała, stopy są najbardziej narażone na przesuszenia i ogólny zły stan skóry. Dzieje się tak na skutek tego, że podczas codziennych zabiegów kosmetycznych często zapominamy o ich odpowiedniej pielęgnacji i nawilżeniu.

Jest to duży błąd, ponieważ to właśnie ta część ciała każdego dnia musi wytrzymywać obciążenie związane z utrzymywaniem całego ciała. Na szczęście istnieje bardzo prosty sposób na przywrócenie stopom, a zwłaszcza piętom ich naturalnej gładkości i delikatności.

Skutkiem niewłaściwej pielęgnacji stóp często są suche i popękane pięty, które potrafią stanowić dość przykry i bolesny problem. Wbrew powszechnej opinii, aby go rozwiązać, nie trzeba koniecznie decydować się na czasochłonne i dość drogie zabiegi w salonie kosmetycznym.

Do przywrócenia piętom zdrowego wyglądu i gładkiej skóry wystarczą dwa składniki, które znaleźć można w każdym domu: mleko i niewielka ilość sody oczyszczonej.

Mleko zawiera naturalne kwasy działające złuszczająco oraz pobudzające produkcję kolagenu. Soda oczyszczona odpowiada natomiast za usuwanie martwego naskórka oraz pozbycie się bakterii, które odpowiadają za przykry zapach stóp.

Wykonanie zabiegu jest bardzo łatwe i można go przeprowadzić w ramach codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy podgrzać kilka szklanek mleka i dobrze odmoczyć w nim stopy. Następnie dodać nieco sody oczyszczonej i zetrzeć z pięt twardy, zrogowaciały naskórek. Dzięki zmiękczającemu działaniu mleka i sody usunięcie go nie powinno nastręczać zbyt wiele trudności.

Ostatnim krokiem jest opłukanie stóp ciepłą wodą i nałożenie warstwy pielęgnacyjnego kremu nawilżającego. Dzięki tym prostym działaniom stopy odzyskają delikatność i zdrowy, piękny wygląd.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!