Mikstura na mszyce – Nie wyrządzasz żadnej szkody środowisku ani sobie.

Jest to świetny sposób na pozbycie się tych szkodników. Metoda ta jest zarówno skuteczna, jak i niedroga.

Pani Milena zwróciła się do mnie, aby podzielić się swoim patentem na eliminowanie mszyc. Działa on jak środek chemiczny i jest bezpieczny zarówno dla środowiska, jak i dla człowieka.

Wystarczy trzy litry wody i 70 g tytoniu. Mieszanka zajmie około trzech litrów. Gotować mieszankę przez około godzinę w 1,5 litra wody. Odcedzić mieszankę i dodać ją do pozostałej wody w stosunku 1:1. Mieszaniną należy spryskać rośliny zaatakowane przez mszyce. Mieszaninę można również stosować do zwalczania larw gąsienic, muszek liściowych i innych szkodników, np. pomidorów.

Milena twierdzi, że rozpyla ten płyn na swoje drzewa owocowe i warzywa. Ta metoda jest również dobra dla róż i innych roślin w ogrodzie.

Owady te można zwalczać innymi metodami.

* Jedną łyżkę stołową amoniaku można rozpuścić w 10 litrach wody. Teraz roztwór można rozcieńczyć wodą.

* Opryskiwanie musztardą: Zmieszaj 200 g sproszkowanej musztardy z wiadrem wody. Spryskaj rośliny.

* Wyciąg z czosnku: obrać i posiekać 25 ząbków czosnku. Ostudzić w 1 litrze wrzącej wody. Odcedzić wodę, a następnie użyć jej do opryskiwania roślin zaatakowanych przez mszyce. Przygotować 1 kg skórki pomarańczowej. Dodać do niej 10 l wody. Pozostawić na trzy dni.

* Popiół drzewny: Do 5 l wrzącej wody dodać 200/300 g popiołu. Mieszankę tę można przygotować z 20 gramów wiórków mydlanych. Można również zmielić mydło.

* Szałwia: Dodaj 300 g drobno posiekanego korzenia szałwii i 10 l ciepłej wody. Po 3 godzinach płyn powinien być gotowy.

* Rumianek: Do 1 kilograma suszonych liści, łodyg i kwiatów rumianku dodać 10 l ciepłej wody. Po 12 godzinach roztwór będzie gotowy.

* Soda oczyszczona: 1 łyżeczka sody oczyszczonej na 1 L wody. Można również dodać 40 gramów wiórków szarego mydła.

Możesz uratować swoje rośliny za pomocą dowolnej metody, którą wybierzesz. Powodzenia!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!