Twoje dłonie wrócą do stanu młodości: Kuracja odmładzająca dłonie nawet w wieku 60 lat – Wystarczy tylko 10 min w tygodniu.

Kobiety poświęcają niezmiernie dużo uwagi pielęgnacji skóry twarzy, a w szczególności okolic oczu, gdyż to właśnie tam pojawia się najwięcej zmarszczek zdradzających wiek… ale czy aby na pewno jest to jedyne miejsce na ciele, które może wskazywać na ilość przeżytych wiosen?

Otóż o wiele więcej wyczytać można z… dłoni. Plamy starcze, przebarwienia, szorstka i popękana skóra – to wszystko może przykuwać uwagę oraz wzrok innych. Istnieje jednakże skuteczny sposób na pozbycie się tych nieprzyjemności nabywanych wraz z upływem czasu.

Poniżej znajdziesz przepis oraz instrukcję i wskazówki dotyczące stosowania preparatu w postaci maseczki na dłonie, który możesz przygotować samodzielnie w domu ze składników, które z pewnością aktualnie posiadasz. Rezultaty po tego typu zabiegu przeprowadzonym w domu mogą okazać się o wiele lepsze, w porównaniu do zabiegów oferowanych w salonach piękności, które dodatkowo mogą odstraszać swoją wygórowaną ceną.

Produkty niezbędne do przygotowania maseczki:

  • sól (najlepiej morska) – 2 łyżki
  • soda oczyszczona – 2 łyżki
  • pianka do twarzy (ewentualnie inny preparat przeznaczony do oczyszczania twarzy) – 3 łyżki

Sposób wykonania:

Zmiel sól morską (możesz to zrobić np. za pomocą młynka do kawy). Dodaj do niej sodę oczyszczoną oraz wybrany środek do oczyszczania twarzy. Całość mieszaj przez co najmniej minutę, aż do uzyskania konsystencji śmietany.

Sposób użycia:

Tak przygotowaną maskę nakładaj na dłonie wykonując delikatne ruchy, od opuszków palców, aż po łokcie. W między czasie, kiedy maska będzie zastygała i zmieniała swoją konsystencję, pocieraj o siebie ręce. Uważaj, by robić to bardzo dokładnie i nie pominąć żadnego miejsca. Po 10 minutach zmyj maseczkę, używając ciepłej wody.

Cenne wskazówki:

zabieg pielęgnacyjny wykonuj maksymalnie 1 raz w tygodniu, gdyż maska ta pełni jednocześnie funkcję peelingu i jej częstsze stosowanie mogłoby przynieść wręcz odwrotny efekt, a ponadto spowodować podrażnienia staraj się nie pocierać rąk z bardzo dużą siłą, a także nie dopuść do powstania zadrapań w czasie wykonywania zabiegu

jeśli jesteś posiadaczem bardzo suchej skóry, możesz dodać do maseczki 1 łyżkę oliwy lub dowolnego oleju po zmyciu maseczki nałóż na ręce krem nawilżający, aby spotęgować jej działanie

Rezultaty:

  • obecne na rękach włosy będą stawały się coraz rzadsze, a po 3-4 użyciach całkowicie znikną
  • plamy starcze oraz piegi ulegną rozjaśnieniu już po pierwszym zastosowaniu, natomiast przy regularnym stosowaniu tej metody pielęgnacji mogą nawet całkowicie zniknąć
  • skóra stanie się idealnie gładka oraz miękka w dotyku
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!