Sernik czekoladowy bez pieczenia – Goście chwalą i proszą o ten przepis. Poznaj ten niezwykły przepis

Przepyszny czekoladowy sernik niewymagający pieczenia to absolutny przebój! Spróbuj raz, a nie oprzesz się kolejnej porcji. 

Niebywałą zaletą deseru takiego jak czekoladowy sernik jest fakt, że nie wymaga on pieczenia. Ciasto jest delikatne i kremowe.

Spód ciasta wykonany jest z czekoladowych ciasteczek, a po ukończeniu cały deser należy wstawić do lodówki aby się schłodził. Jest to słodki przysmak idealny dla osób, które nie lubią długich przepraw z pieczeniem.

Do wykonania deseru potrzebujesz: 

  • 300g kakaowych/czekoladowych ciasteczek
  • 100g masła
  • 400g twarogu śmietankowego ( w wiaderku)
  • 150g cukru pudru
  • 400g mlecznej czekolady
  • 200 ml śmietany 30%

Sposób wykonania:

Aby przygotować spód ciasta należy rozpuścić masło; w czasie kiedy będzie się topić rozdrabniamy ciasteczka, najlepiej przy pomocy blendera. Kiedy masło ostygnie łączymy je ze zblendowanymi ciastkami.

Powstałą masę wykładamy do wybranej formy i rozprowadzamy równomiernie. Tak przygotowaną podstawę ciasta odstawiamy na 30 min do lodówki. Kolejny krok to przygotowanie masy. W pierwszej kolejności rozpuszczamy 250g czekolady. Przy pomocy miksera łączymy całość twarożku wraz z cukrem pudrem a następnie z rozpuszczona czekoladą.

W oddzielnym naczyniu ubijamy 100 ml śmietany, a następnie dodajemy ją do wymieszanej wcześniej masy. Całość przelewany na przygotowany ciasteczkowy spód. Sernik nie będzie dostatecznie przygotowany bez przepysznej czekoladowej polewy. Aby ją przygotować wystarczy rozpuścić pozostałą ilość czekolady i wymieszać ją ze śmietanką.

Gratulacje! To ostatni krok w przygotowaniu kremowego, cudownego deseru. Ostatni krok jaki pozostał do wykonania to polanie sernika przygotowaną polewą i odstawienie go do lodówki na 4 godziny. Po upływie tego czasu ciasto jest gotowe do podania.

Smacznego!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!