Pyszna sałatka z marchwi – Tajemnica mojej szczupłej sylwetki – jem codziennie i chudnij

Tajemnica szczupłej sylwetki może być różna, zależnie od człowieka.

I niezależnie od tego, czy jest to skupienie się na ćwiczeniach, specjalna dieta pod okiem specjalisty, lub wręcz ta z kolorowego magazynu, czy jedzenie w określonych godzinach, to zachowanie wagi na odpowiednim poziomie zawsze kręci się dookoła jedzenia.

Jednym ze sposobów, który stosuję jest wieczorna sałatka z marchewki, której działanie przekazała mi moja mama. Zawsze mówiła „poprawna kolacja jest lepsza niż jakakolwiek dieta”, trąc marchewkę co wieczór i dziś mogę śmiało powiedzieć, że ma rację. Przez 68 lat życia nie straciła formy!

Przyjmowanie marchwi w postaci surowej jest lepsze niż w gotowanej. W surowej marchewce pozostają wszystkie ważne dla organizmu składniki, które w wyniku obróbki cieplnej warzywo traci. Ponadto indeks glikemiczny surowej wynosi 35 jednostek, a gotowanej 85.

Surowa marchewka daje organizmowi dużo witamin i pozwala na schudnięcie. Jednak należy uważać – sok z marchwi jest szybszy do zrobienia i ma mało kalorii, lecz może powodować silną reakcję alergiczną, dlatego warto spróbować marchewki w proponowanej przeze mnie wersji.

Składniki

  • 330 g surowej marchwi
  • 4 jajka
  • 60 g kwaśnej śmietany
  • 1 ząbek czosnku
  • sól

Powyżej podane składniki służą do przygotowania sałatki w wersji podstawowej, którą można urozmaicić o nasiona np. sezamu, dyni, lnu, pokrojone lub starte jabłka, rzodkiewki, rodzynki, tarty ser albo gotowane mięso. Jednak takie zmiany dokładają kalorii, więc jeżeli jesteś na ścisłej diecie przed przygotowaniem sałatki należy zważyć i policzyć kalorie dodatkowych składników.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!