Przepis na syrop „Penicylina ubogich”, który oczyszcza płuca, leczy każdy rodzaj kaszlu, a także jest świetną pomocą dla palaczy.

Większość z nas pamięta z dzieciństwa domowej roboty syrop na kaszel, który podawała nasza babcia. Jest on również znany jako „Penicylina ubogich”. Ten cudowny specyfik bardzo nam pomagał, gdy dopadała nas wszechobecna choroba.

Syrop ten skutecznie oczyszcza drogi oddechowe z zalegającego śluzu i łagodzi uporczywe ataki kaszlu. To łatwe i szybkie lekarstwo nie tylko korzystnie wpływa na nasz układ oddechowy, ale także łagodzi inne objawy choroby. Jest również idealny w przypadku zapalenia gardła i tzw. drapania.

Można go przygotować ze składników, które masz w swojej kuchni. Dobrym rozwiązaniem jest tymianek, zioło, które może wyleczyć każdy rodzaj kaszlu, nawet przewlekły. Kiedy byliśmy mali, robiły go nasze babcie i mamy. To naturalne lekarstwo było stosowane w leczeniu infekcji. Ma przyjemny smak i uspokaja do snu.

To lekarstwo działa bardzo szybko!

Natura jest najlepszym lekarstwem! Tymianek, naturalny antybiotyk o właściwościach antyseptycznych i dezynfekujących, jest jego doskonałym źródłem. Jest również pomocny w leczeniu przeziębień, infekcji dróg oddechowych i problemów trawiennych.

Może być stosowany w leczeniu kaszlu, uporczywych wydzielin i astmy. Syrop ten można przygotować z suszonych ziół tymianku. Potrzebujesz jedynie suszonego tymianku (który znajdziesz w swojej szafce kuchennej).

Oto, czego będziesz potrzebować

  • 200 g białego cukru
  • 250 ml wody
  • 1 opakowanie suszonego tymianku lub świeżego tymianku
  • Aby wzmocnić smak mikstury, możesz opcjonalnie dodać 3 łyżki stołowe kwiatu malwy.

Sposób przygotowania:

Gotuj wodę z cukrem na małym ogniu przez 20 minut. Po odstawieniu mieszaniny cukru z ognia, dodaj resztę składników. Po całkowitym ostygnięciu syropu przecedzić go przez sito lub gazę, a następnie przelać do szklanej butelki. Przechowywać w lodówce. Spożywać 1 łyżeczkę trzy do czterech razy dziennie.

Ma przyjemny smak. Może być stosowany w leczeniu dzieci.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!