Osiągnij idealną cerę za pomocą peelingu z mąki ryżowej. Instrukcja.

Sprawdzamy różne drogie kosmetyki, które rzekomo mają nam pomóc. Wydaje mnóstwo pieniędzy na rzeczy, które nie działają, choć powinny. A może znajdziemy jakiś prostszy, domowy sposób?

Często można odnieść wrażenie, że producentach nie zależy wcale na efektach, ale na pięknym wyglądzie produktu, który kupi jak najwięcej osób. A czasami lepiej postawić na sąsiedzkie i stare sposoby dziadków, z których oni korzystali i które rzeczywiście się sprawdzały.

Ryż nie jest tak rzadko używamy do kosmetyki. Na wschodzie często się z niego tworzy peelingi. Dzięki temu Japonki i Chinki mają tak idealną cerę i piękny, jasny odcień skóry. Wystarczą zaledwie trzy składniki, by także osiągnąć właśnie taki efekt.

Składniki:

  • 1 łyżka ryżu
  • 1 łyżka twarogu
  • Zielona herbata

Wykonanie:

Ryż zmiel w młynku do kawy aż do uzyskania mąki ryżowej.

Dodaj twaróg i dokładnie wymieszaj.

Zagotuj wodę i przygotuj wywar z zielonej herbaty, po czym dodaj go do masy, aż do uzyskania odpowiedniej dla siebie konsystencji.

Peeling ryżowy należy stosować 1-2 razy w tygodniu, aż w końcu zauważymy efekty. Dzięki niemu skóra staje się gładsza i czystsza. Będziemy mieli mniej zmarszczek. Ryż jest w stanie odpowiednio nawilżać skórę poprzez zatrzymywanie płynów.

Powodzenia!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!