Pielęgniarka podzieliła się tajemnicą. Sprawdź, jak wygodnie poradzić sobie z wrastającym paznokciem z tym prostym trikiem – Instrukcja.

Osoby doświadczające problemu wrastających paznokci zdają sobie sprawę z tego, jak nieprzyjemne może to być. Ból oraz wiele innych nieprzyjemnych doświadczeń, takich jak stan zapalny i ropienie, są często związane z tym problemem.

Wrastający paznokieć może powodować trudności w chodzeniu, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do unieruchomienia osoby. Chirurgiczna interwencja może okazać się niezbędna w skrajnych przypadkach, dlatego warto zwrócić uwagę na profilaktykę, gdy pojawiają się pierwsze objawy. Można zastosować kilka prostych, sprawdzonych metod, które pomogą uniknąć problemu.

Metody radzenia sobie z wrastającym paznokciem:

I. Zmiękcz skórę

Aby przeciwdziałać problemowi, zacznij od moczenia stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem siarczanu magnezu lub mydła. Zaleca się moczenie nóg przez pół godziny kilka razy dziennie. Ta metoda złagodzi ból i zapobiegnie rozwojowi infekcji. Miękka skóra ułatwi usunięcie paznokcia. Pamiętaj o przycinaniu paznokci prosto, aby zapobiec wrastaniu.

II. Wacik

W tej metodzie, należy zwijać wacik w rolkę i umieścić go pomiędzy wrastającym paznokciem a skórą. Ucisk powinien się zmniejszyć, a paznokieć powinien zmienić kierunek wzrostu. W ten sposób wrastający paznokieć przestanie drażnić skórę, gdzie mógłby wystąpić stan zapalny. Jeśli ból jest zbyt silny, aby wykonać tę czynność, skontaktuj się z lekarzem.

Metody łagodzenia bólu:

  • Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy zapobiega infekcjom i może zmniejszyć uczucie bólu. Nakładaj ocet kilka razy dziennie na bolesne miejsce przy użyciu nasączonego wacika.

  • Plaster cytryny

Plaster cytryny działa przeciwzapalnie, co zmniejsza odczuwany ból. Przetrzyj bolesne miejsce plasterkiem cytryny, a następnie owiń je cienkim bandażem na kilka godzin.

  • Olejek eukaliptusowy

Właściwości i sposób stosowania olejku eukaliptusowego są zbliżone do octu jabłkowego. Nawet niewielka ilość tego olejku może zmniejszyć ból i zapobiegać infekcjom.

  • Oszczędzaj nogi

W przypadku wrastającego paznokcia, staraj się nosić obuwie tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Chodzenie na boso jest jak najbardziej wskazane w okresie leczenia.  Niezwłocznie udaj się do lekarza gdy stan paznokcia zacznie się pogarszać.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!