Orchidea kocha kawę: Daj jej to odżywienie z fusów, a nagrodzi Cię swoim pięknem.

Nie wyrzucaj więcej fusów po kawie i przygotuj tę odżywkę dla swojej orchidei.

Odpłaci ci za to swoim pięknem. Postępuj zgodnie z tą radą z kwiaciarni. Masz świetne odżywianie dla storczyka za darmo!

Napój kofeinowy dla orchidei

Ponieważ fusy z kawy zawierają potas, jest to naprawdę bardzo skuteczny sposób na odżywienie piękna tego pokoju. Stymuluje kwitnienie i dlatego nadaje się do stosowania, zwłaszcza jeśli storczyk nie kwitł od dłuższego czasu.

Przygotowanie:

Zrób dobrą kawę i nie wyrzucaj fusów. Jeśli planujesz przechowywać fusy do dalszego użytku, dobrze jest je dokładnie wysuszyć, ponieważ w przeciwnym razie zacznie pleśnieć, nawet jeśli przechowujesz je w lodówce.

Wymieszaj 100 g fusów z kawy w 3 litrach stojącej wody i odstaw na 5 godzin, od czasu do czasu mieszając. W tym czasie woda będzie lekko zabarwiona. Następnie przecedź przez sito.

Napełnij tym roztworem głębszy pojemnik i zanurz w nim orchideę. Odstaw na 15 minut, aby wydobyć tyle odżywczej wilgoci, ile potrzebuje. Na koniec pozwól storczykowi dokładnie ociekać i odłóż na bok.

Kawa do orchidei

Może ci się to wydawać niewiarygodne, ale może pobudzić biednego storczyka, który nie zakwitł od dawna. Wystarczy przygotować 200 ml słabiej rozpuszczalnej kawy zamoczonej w gorącej wodzie. Pozostawić do ostygnięcia i wsypywać trochę do garnka codziennie przez 1 tydzień.

Więcej sztuczek do rozkwitu

Jeśli chcesz ożywić swoją orchideę, należy ją karmić maksymalnie raz na 10 dni, podczas gdy konieczne jest zmienianie różnych rodzajów nawozu. Nie mieszaj ich, ale na zmianę!

Odżywianie jodem

Do tego odżywiania użyj 2 kropli 5% jodu na litr wody. Wymieszaj i nałóż.

Odżywianie nadtlenkiem wodoru

W przypadku tego nawozu 1 łyżkę stołową 3% nadtlenku wodoru należy wymieszać z 1 litrem wody. Dobrze wymieszaj i użyj.

Odżywianie amoniakiem

Użyj 10% amoniaku w następujący sposób. Dodaj 1 łyżkę 1 litra wody, wymieszaj i wlej do korzenia. Następnie wymieszać jeszcze 1/2 łyżki stołowej z 1 litrem wody, wlać do butelki ze spryskiwaczem i nałożyć na liście.

Woda czosnkowa

Odwar czosnkowy – zagotuj około 3 ząbków czosnku w litrze wody.Orchideę po wystudzeniu podlewamy jak zwykle – bezpośrednio do doniczki lub metodą kąpielową (storczyk zanurzamy w wodzie). Można również wycisnąć surowy ząbek czosnku do 1,5 litra wody, położyć go na parapecie na godzinę, a następnie podlać.

Woda ryżowa

Ryż namoczyć w wodzie przez 2-3 godziny. Podlewaj storczyki przez moczenie. Woda do płukania ryżu zawiera dużo krzemu, żelaza, magnezu i fosforu i jest bardzo dobra dla roślin. Podlewam wodę czosnkową lub ryżową co trzy do czterech.

Oprócz karmienia pamiętajmy również, że storczyk potrzebuje odpowiednich warunków do wzrostu i kwitnienia: wilgotności, światła, powietrza i odpowiedniego podlewania.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!