Może wydawać się to dziwne, ale dla zdrowia to cud: Wypij łyżkę oleju na pusty żołądek.

Czy uważasz, że tłuszcze są dla ciebie złe?

W rzeczywistości bez zdrowych tłuszczów nasz organizm nie będzie działał tak, jak powinien. Dlatego konieczne jest włączenie do diety produktów zawierających zdrowe tłuszcze. Ponadto niektórzy lekarze zalecają przyjmowanie oleju na pusty żołądek przed śniadaniem.

Olej to sekret dobrego zdrowia

Ci, dla których stosowanie oleju na pusty żołądek jest na porządku dziennym, twierdzą, że pomaga on oczyszczać i leczyć układ organizmu. Jak wiadomo, organizm najlepiej wchłania dobroczynne substancje, zwłaszcza rano. Dlatego zaleca się przyjmowanie większości witamin i suplementów rano na czczo.

Dotyczy to również różnych rodzajów olejów roślinnych. Przyjmowanie oleju roślinnego na pusty żołądek pomaga utrzymać pracę wątroby po śnie. Ponadto olej pomaga utrzymać aktywność pęcherzyka żółciowego, co z kolei sprzyja uwalnianiu żółci.

Pomoże Ci to wchłonąć jak najwięcej składników odżywczych ze śniadania. Kolejną zaletą olejku jest to, że pokrywa on ściany żołądka. Pomaga to organizmowi dłużej pozostawać głodnym. Jednocześnie poprawia się trawienie, co przyczynia się do komfortowego odchudzania.

Przydatne właściwości olejków

Oliwa z oliwek służy do zapobiegania chorobom układu krążenia. Olejek świetnie wpływa na przewód pokarmowy, co pomaga leczyć organizm i usuwać toksyny. Oliwa z oliwek zmniejsza kwasowość żołądka, dzięki czemu skutecznie zwalcza nieżyt żołądka.

Olej lniany jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Pozostawiają skórę miękką i nawilżoną, a włosy mocne i lśniące. Olej lniany zawiera estrogen, dlatego warto go stosować w okresie menopauzy, a także w utrzymaniu zdrowia kobiet. Olej aktywuje przemianę materii i pomaga przy zaparciach.

Olej z pestek winogron uważany jest za „kobiecy”. Zawiera antyoksydanty poprawiające zdrowie skóry, włosów i paznokci. Ponadto olejek normalizuje hormony. W efekcie łagodzi objawy menopauzy i PMS. Ponadto olejek pobudza organizm do oczyszczania się z toksyn i obniżania złego cholesterolu.

Olej kokosowy wspomaga lepsze wchłanianie składników odżywczych i witamin z pożywienia. Ponadto dobrze wpływa na układ hormonalny i poprawia pracę tarczycy. Olej kokosowy przyspiesza metabolizm i wspomaga odchudzanie.

Olej rycynowy jest znany ze swojego wpływu na pracę jelitPomaga zwalczać zaparcia i usuwa nadmiar śluzu z jelit.

Olej z rokitnika wzmacnia układ odpornościowy, pomagając organizmowi w walce z wirusami. Olej z rokitnika usuwa z organizmu sole metali ciężkich. Pomaga w leczeniu wrzodów, zapalenia żołądka i innych procesów zapalnych w żołądku.

Olej z dziurawca odbudowuje komórki wątroby, co jest szczególnie korzystne po zatruciu pokarmowym i antybiotykami. Olejek poprawia przepływ żółci, pomaga pozbyć się toksyn i schudnąć.

Olej sezamowy pomaga zregenerować organizm po długich chorobachOlej sezamowy chroni komórki serca przed zniszczeniem, a także poprawia skład krwi. Zimny ​​olej będzie działał przeciwzapalnie, łagodzi kaszel i duszność.

Olejek kukurydziany zawiera ogromną ilość witaminy E , która chroni organizm przed przedwczesnym starzeniem się. Ponadto olej kukurydziany działa tonizująco na organizm, a także pomaga osiągnąć zdrową wagę.

Przy regularnym stosowaniu olejek z dyni poprawia pracę serca i wzmacnia naczynia krwionośne. Ponadto olejek sprawia, że ​​skóra staje się gładka i elastyczna. Olej z pestek dyni może pomóc mężczyznom w walce z zapaleniem gruczołu krokowego i chorobą pęcherzyka żółciowego.

Jak wziąć olej na pusty żołądek

Jeśli na opakowaniu olejku nie podano innej dawki, możesz użyć tych uniwersalnych końcówek.  Olejek należy pić na pusty żołądek, dlatego najlepiej robić to rano. Nie należy również pić wody przed olejem. Maksymalna pojedyncza dawka oleju roślinnego to 1 łyżka.

Przekroczenie dawki w żaden sposób nie przyspieszy efektu. Ryzykujesz zarabianiem pieniędzy na problemach jelitowych. Opłaca się zacząć stosować olejek najpierw w małych łyżeczkach i stopniowo zwiększać jego ilość. Jeśli początkowo masz trudności z użyciem olejku, możesz go wypić z niewielką ilością wody.

Śniadanie powinno być 30 minut po zażyciu olejku. Przebieg spożycia oleju wynosi 30 – 60 dni. Możesz wtedy zrobić sobie przerwę i w razie potrzeby powtórzyć kurs.

Ostrzeżenie: Uwaga, nie każdy może pić olej na pusty żołądek. Nie zaczynaj używać oleju, jeśli dotyczy Cię jedno z poniższych:

  • zapalenie trzustki
  • kamica żółciowa
  • ostre zapalenie błony śluzowej żołądka
  • wrzód żołądka

W takim przypadku olej nie może być używany bez zgody lekarza. Można go dodawać do potraw nadających się do gotowania. Już za kilka dni zobaczysz pierwsze efekty stosowania olejku.

Dużo zdrowia!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!