1 noc i ból stawów, zwłaszcza kolan przestanie cię dręczyć. Sprawdzone i przetestowane – Odezwij się do każdego, kto cierpi.

Wielu ludzi doświadcza kłopotów związanych z bólem kolana, który utrudnia codzienne funkcjonowanie. Ten ból może prowadzić do zniechęcenia, problemów ze snem, czy uniemożliwiać realizację marzeń.

Ból kolana charakteryzuje się różną częstotliwością i rezonansem, a przyczyny jego występowania mogą być zróżnicowane. Niemniej jednak, zawsze trudno go znieść. Istnieją jednak metody radzenia sobie z tym schorzeniem.

Jedną z opcji jest domowej roboty maść, którą każdy może przygotować.

Efekty jej stosowania często są zadziwiające, dlatego warto spróbować, jeśli ból kolana staje się problemem. Nawet po pierwszym użyciu można odczuć ulgę, a maść może całkowicie zlikwidować problem. Oto sposób jej przygotowania:

Składniki:

  • 1 łyżka soli
  • 1 łyżka miodu
  • 1 łyżka musztardy
  • 1 łyżka sody

Jak przyrządzić:

Po prostu wymieszaj wszystkie składniki i nałóż na kolano. Następnie owiń folią, bandażem lub szalikiem. Połóż się do łóżka, a rano zmyj maść. Jeśli masz wrażliwą skórę, sprawdź najpierw na nadgarstku, czy mieszanka nie sprawia problemów. Stosuj przez 4-5 dni, a w razie nawrotu bólu, powtórz procedurę.

Inna maść lecznicza zawiera rozmaryn:

Składniki:

  • 2 garści posiekanego rozmarynu
  • czysty pojemnik do przechowywania
  • około 250 g czystej maści, wazeliny lub oleju kokosowego

Jak przyrządzić:

Podgrzewaj tłuszcz (wazelinę w kąpieli wodnej, maść lub olej w garnku), ale nie doprowadzaj do wrzenia. Dodaj posiekany rozmaryn do rozpuszczonej bazy, a następnie odstaw, aby ostygło. Potem podgrzewaj ponownie, przecedź i przelej do pojemnika, gdzie maść zastygnie. Przechowuj w lodówce i używaj w razie potrzeby.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!