Skuteczna dieta 5 łyżek stołowych – Rewolucyjna metoda. Instrukcja krok po kroku.

Szybkie spożywanie posiłków powoduje, że uczucie sytości pojawia się na kilka minut po zakończeniu jedzenia.

Przez to bardzo często się przejadamy. Kontrola porcji posiłków pozwoli na zmniejszenie objętości żołądka przy jednoczesnym braku uczucia głodu.

W jaki sposób schudnąć?

Porcja posiłku powinna ważyć od 150 do 200 gram lub być w ilości odpowiadającej 5  łyżkom stołowym. Nie trzeba eliminować żadnych produktów, jednak w celu uzyskania lepszych rezultatów zaleca się ograniczenie: słodkich napojów, czekolady oraz wypieków. Nie należy także słodzić herbaty, ani kawy.

Posiłki należy spożywać co 3 godziny, a w ich trakcie nie jest rekomendowane picie wody czy innych napojów- może to wpłynąć na rozciąganie się ścian żołądka.

Oczekiwane rezultaty diety:

Efekty uzyskane w wyniku stosowania tej diety są zaskakujące. Już po pierwszym tygodniu stosowania diety „5 łyżek stołowych” możesz liczyć na spadek wagi nawet o 3 kilogramy. Okres ten zwany restrukturyzacją organizmu do prawidłowego działania momentami może być dość trudny: wcześniejsza tendencja do przejadania się daje o sobie znać, przez co po posiłkach można odczuwać lekki głód.

W drugim tygodniu, praca układu pokarmowego dostosowuje się do nowej diety. Poza ubytkiem wagi, który może sięgać nawet 4kg, widoczne są także inne zmiany: piękna i lśniąca skóra, poczucie siły oraz uczucie lekkości w ciele.

Już pod koniec trzeciego tygodnia diety, tempo przemiany materii będzie na optymalnym poziomie. W tym tygodniu możesz schudnąć kolejne 4kg, a dodatkowo przestajesz odczuwać ochotę na słodycze.

Czwarty tydzień to wielki finał. Stare ubrania już są dużo za duże, a Ty nie masz ochoty na ogromne porcje jedzenia. W tym tygodniu waga wskazuje kolejne 3 kg mniej. Minął miesiąc, jesteś szczuplejszy o 14 kg oraz czujesz się lepiej.

Co teraz?

Dalej staraj się jeść małe porcje, nie więcej niż 7 dziennie oraz pamiętaj o piciu dużej ilości wody- wtedy efekt zostanie utrzymany.

Przykładowy dzienny jadłospis:

  • 7:00- 5 łyżek płatków owsianych (można zastąpić ryżem, kaszą gryczaną, płatkami zbożowymi, muesli, czy soczewicą). Po upływie 30 minut niesłodzona herbata, kawa czy kakao.
  • 10:00- jogurt naturalny z owocami/ dowolne owoce lub sałatka owocowa
  • 13:00- 5 łyżek do wyboru z: gryki, ryżu, ziemniaków, kaszy grochowej czy gulaszu warzywnego lub 200 gr ryb lub wołowiny. Możesz także łączyć te produkty i zjeść np. 2 kawałki kurczaka z 3 łyżkami ryżu.
  • 16:00- 200 gr kefiru, ogórka z pomidorem czy 5 łyżek świeżej sałaty. Możesz dodać trochę orzechów lub suszonych owoców albo zrobić kanapkę z twardym serem.
  • 19:00- 5 łyżek warzyw gotowanych na parze, 200 gr ryby, szklanka kefiru lub 5 łyżek gryki.

Na diecie tej szybko zauważysz rezultaty oraz nie doczekasz się efektu jo-jo- żołądek nie będzie domagał się już jedzenia zbyt dużych porcji.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!