6 pozycji, które na pewno pomogą Ci złagodzić ból kręgosłupa – nawet bez konieczności ćwiczeń: Nie przegap sposobu na rozwiązanie tego problemu.

Ludzie skarżą się najczęściej na bóle pleców i kręgosłupa, spowodowane siedzącą pracą w złej pozycji, nadmierną wagą, przeciążeniami oraz chorobami. To wszystko przyczynia się do nieustannych bólów.

Wykonywanie profesjonalnych ćwiczeń w domu, które są nieprawidłowo wykonywane, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Z kolei regularna wizyta u specjalisty wiąże się z dużymi kosztami i wymaga wygospodarowania dużej ilości czasu, na co nie każdy może sobie pozwolić.

Rozwiązaniem jest przyjmowanie łatwych do wykonania pozycji, które pomogą złagodzić ból. Wśród nich wyróżnia się:

Przyciąganie naprzemiennie kolan do klatki piersiowej w pozycji leżącej, z ich przytrzymaniem.

Stopy powinny być prosto ułożone, a pięta przylegać do maty. Zaleca się przytrzymanie przez około 5 sekund i powtórzenie kilkukrotnie, a następnie zmiana strony. Pozycja jest skuteczna w łagodzeniu bólu dolnej części pleców i dodatkowo rozluźnia mięśnie.

W pozycji siedzącej pochylenie ciała do przodu, z dotknięciem czoła do wyprostowanych kolan i dłońmi stóp.

Rozchyl lekko nogi. Wygnij plecy w kształt litery „C”, co pomaga w łagodzeniu bólu pleców. Pozostań kilka sekund w tej pozycji, oddychając przy tym głęboko. W przypadku braku wystarczającej gibkości ciała można wspomóc się poduszkami pod kolanami i nogami.

W pozycji leżącej na brzuchu oprzyj się na łokciach i unieś górną część ciała.

To pozycja o niskim stopniu trudności, która wpływa na jędrność ciała i wzmacnia mięśnie pleców oraz brzucha. Z pozycji leżącej na brzuchu należy powoli unosić się do góry, opierając się na łokciach. Nogi powinny pozostać ze sobą złączone. Podparcie pleców, jakie zapewnia ta pozycja, pomaga w zmniejszeniu bólu. Wytrzymaj w tej pozycji przez minutę – powtarzaj kilka razy.

W pozycji leżącej obracanie ciała z nogami ugiętymi w kolanach.

Nogi muszą być zgięte w jednym kierunku, przeciwnym do kierunku, w którym obrócono ciało. Głowa powinna być skierowana w stronę przeciwnej ręki, która jest wyprostowana. Nie należy podnosić bioder ani innych części ciała podczas wykonywania tej pozycji. Należy trzymać je przyklejone do maty lub innego podłoża.

Zaleca się powtarzanie tej pozycji kilka razy, po około 2 minuty na każdą stronę. Pomaga ona w rozluźnieniu mięśni całego ciała, w tym pleców oraz zmniejsza napięcie, wprowadzając w stan zrelaksowania. Aby poczuć się bardziej komfortowo, można użyć poduszki lub ręcznika pod kolanami.

Uniesienie nóg w pozycji leżącej z ugiętymi nogami w kolanach, które powinny razem przypominać cyfrę 4.

Skrzyżowana lewa noga powinna opierać się na prawym kolanie, natomiast prawą nogę należy przyciągnąć do klatki piersiowej. Pozycję należy powtarzać kilka razy, za każdym razem zmieniając stronę. Ta pozycja skutecznie łagodzi ból pleców, zwłaszcza u osób prowadzących siedzący tryb życia.

W pozycji klęczącej wysuń do przodu ręce tak, aby były oparte płasko na podłożu.

Kolana powinny być lekko rozchylone, a głowa ukryta między ramionami. W trakcie wykonywania pozycji należy pozostać w napięciu. Jest to nieskomplikowana pozycja, która idealnie sprawdzi się u osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z naturalnym łagodzeniem dolegliwości pleców.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!